Ascendent – co to jest?

Astrologowie uważają, że jest to najważniejszy współczynnik, który najwięcej może nam powiedzieć o danym człowieku. Jest to tzw. punkt ekliptyki. By go ustalić są potrzebne bardzo dokładne dane – nie tylko data, czas i miejsce urodzenia, ale nawet współrzędne geograficzne tego wydarzenia. To właśnie na ich podstawie można bardzo dokładnie ustalić cechy danej osoby – zalety, wady, ma ono wpływ nawet na wygląd danego człowieka. Mówi nam o tym jakie wrażenie wywołujemy na innych, jak działamy na poszczególne osoby.

Ustalono, że ascendent zmienia się co około dwie godziny i jest początkiem nowego domu. Uznaje się, że jest to jeden z najważniejszych, ale i najbardziej czułych punktów w całym horoskopie. Dlatego ze szczególną uwagą należy go śledzić i sprawdzić.

To jest również nasz środek, a oznacza to, że koncentrujemy się na własnym „ja”. To jest dla nas najważniejsze. To my mamy czuć się dobrze i szukamy szczęścia dla siebie, a nie, by uszczęśliwiać innych. Choć dalekie jest to od egoizmu.

Serwis najlepszewrozby.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie.

OK, zamknij