Księżyc i jego fazy

Księżyc, obok Słońca najbardziej na nas oddziałuje. Zwłaszcza na kobiety. Fazy księżyca zmieniają się sześć razy i każda z nich ma wielkie znaczenie.  Nie przez przypadek najwięcej dzieci na ziemi rodzi się w trakcie pełni, a wiele diet jest układanych na podstawie układu księżyca.

To właśnie on najsilniej działa na nasze samopoczucie, nastrój czy postrzeganie świata. To dlatego jest wielu lekarzy, którzy zalecają swoim pacjentom życie zgodne z fazami księżyca. Nie jest to trudne i łatwo się przyzwyczaić.

NÓW to okres, w którym księżyc jest wizualnie dla nas najcieńszy, a tak naprawdę w ogóle go nie widzimy, bo zasłonięty jest Słońcem. I to właśnie on rozpoczyna nowy cykl księżycowy. Kalendarz muzułmański jest nawet tak ułożony, że każdy kolejny miesiąc rozpoczyna się właśnie od nowiu.

Skoro nów oznacza początek czegoś, tak powinno być tez w życiu. To zatem dla nas okres odnowy organizmu i duszy. To właśnie wówczas jest najłatwiej postarać się o nowe nawyki i wyeliminować te, które niekoniecznie są dobre. Łatwiej przyjdzie nam zatem rzucić palenie, rozpocząć dietę, treningi fizyczne. Szansa na zwalczenie złych nawyków właśnie w tej fazie jest najłatwiejsza.

Następnie jest PIERWSZA FAZA KSIĘŻYCA. To właśnie okres, w którym dostrzegamy efekty tego, co zaczęliśmy w nowiu. Jeśli przeszliśmy na dietę, widać pierwsze tego efekty. Jeśli rzucaliśmy palenie, mamy coraz mniejszy niedobór nikotyny itp. Niestety to czas, w którym mamy również znacznie większy apetyt. Dlatego też tak trudno wytrzymać w rygorze diet.

Co jednak warto? Na pewno to okres, w którym śmiało można pójść do fryzjera czy dentysty. Będziemy zadowoleni z efektów, a zabiegi stomatologiczne przysporzą nam mniej bólu.

Kolejny etap to DRUGA FAZA KSIĘŻYCA. To czas dla naszej urody. Zabiegi upiększające, a nawet operacje plastyczne powinny się właśnie teraz odbywać. W tym okresie gorzej będą czuły się jedynie osoby, które cierpią na schorzenia układu krążeniowego.

Po tej fazie jest PEŁNIA. To jest właśnie czas, w którym nasze hormony zaczynają nami rządzić, a my często jesteśmy rozkapryszeni i ciężko nam dogodzić. Nic nam nie pasuje, a nierzadko pojawiają się nawet kłopoty ze snem.  Dlatego właśnie teraz należy zadbać o wyciszenie, uspokojenie, warto spojrzeć na problemy z dystansu.

Równowaga wraca w TRZECIEJ FAZIE. Nareszcie nasza psychika wraca do normy, a sprawy, które jeszcze przed chwilą wydawały nam się katastrofą nabierają innych barw. W tym okresie trzeba szczególnie dużo nawadniać organizm i zadbać o dostarczenie witamin. Owoce i warzywa powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie. To najlepszy okres na wykonywanie badań kontrolnych, a i wszelkie operacje mają znacznie większą szansę na powodzenie. Okaże się również, że masaże mają znacznie większą moc, niż jeszcze niedawno myśleliśmy.

Więcej ruchu przyda się w CZWARTEJ FAZIE. To właśnie czas na sport, spacery, gimnastykę. Teraz mamy znacznie więcej energii w sobie i często nie wiemy co mamy z nią począć. Z drugiej strony trzeba bardzo uważać. Organizm, mimo że tryska energią, nie jest do końca taki mocny i ma w tym okresie problemy z walką z infekcjami. Należy zatem o siebie dbać i uważać, by nie przemarznąć. I tą właśnie fazą kończy się cały cykl. Później zaczyna się od nowa i wszystkie zalecenia należy znowu powtórzyć.

Serwis najlepszewrozby.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie.

OK, zamknij