Astrologia i jej działy

Z czasem astrologia do tego stopnia się rozwinęła, że naukowcy podzielili ją nawet na działy.

1)      URODZENIOWA: To ona jest najbardziej popularna i najczęściej używana. Chodzi w niej o indywidualność każdego człowieka. Jest niepowtarzalna i dla każdego inna. By ją ustalić konieczna jest data, miejsce i godzina urodzenia. Tylko na tej podstawie można znaleźć wszystkie cechy charakteru, określić fizykę i psychikę danego człowieka, przewidzieć jego przyszłe losy i naszkicować kierunek jego działań. W ten sposób można stworzyć obraz całej jego osobowości.

Mając takie dane można stworzyć kosmogram. Jest to już bardzo szczegółowy             wykres, na podstawie którego można nakreślić przyszłość danej osobowości, ale i    ustalić jej predyspozycje, mocne i słabe strony, zalety i wady, cechy charakteru,           sposób w jaki mają być wykorzystywane. Wskazuje nam również sposób działania na           innych ludzi, jakie łączą nas z innymi relacje, jak je poprawić i na co uważać.           Wyraźnie można wyczytać również predyspozycje chorobowe, jaka część ciała jest             najsłabsza, na co należy szczególnie zwracać uwagę i o co dbać. Można sprawdzić         nawet relacje rodzinne, z przyjaciółmi, zawodowe.

Ważne jest, by pamiętać, że astrologia urodzeniowa daje nam tylko wskazówki, ale     my sami kierujemy własnym życiem i możemy jego bieg zmienić. To właśnie ma            nam pomóc w ustaleniu, czy postępujemy słusznie, ale również pomaga nam zrozumieć zachowania osób nas otaczających. Daje nam również wskazówki, jak       najlepiej wykorzystać swój potencjał i jak nim pokierować, by w pełni móc się          cieszyć życiem.

2)     PORÓWNAWCZA: To właśnie najbardziej obrazuje nam nasze stosunki z innymi ludźmi. Można dzięki niej opisać co nas z kim łączy, co inni o nas myślą, czy powinniśmy inaczej postępować z niektórymi ludźmi i jak polepszyć nasze stosunki z nimi. To ona mówi nam o tym, czy dana przyjaźń jest szczera i czy warto ją kontynuować. Można również sprawdzić konotacje rodzinne i czy wybraliśmy odpowiedniego dla siebie partnera. Jak długo może ten związek przetrwać, czy grozi nam rozwód, czy partnerstwo zakończy się małżeństwem. To jednak również sposób na sprawdzenie, czy dana spółka, firma, przedsiębiorstwo ma szansę na dalszy rozwój, czy nie grozi mu bankructwo.

3)     MUNDALNA: To dla osób, które interesują się nie tylko sobą, ale szerszymi sprawami. Dzięki niej możemy ustalić w jakim kierunku idzie polityka, finanse, handel danego państwa, narodów. Dzięki tej astrologii można przewidzieć katastrofy żywiołowe i zobaczyć, co grozi danym krajom.

4)     ASTROMETEROLOGIA: To dzięki niej możemy ustalić przyszłą pogodę. Badan układy planet, które mogą odpowiedzieć nam na pytanie, czy lato będzie gorące, a zima mroźna. To bardzo dobra rzecz dla np. rolników, którzy mogą sprawdzić, czy pogoda będzie sprzyjać im plonom.

5)     ELEKCYJNA: To dla tych, którzy próbują zmienić coś w swoim życiu. Ta odmiana astrologii zajmuje się znajdowaniem odpowiedniego momentu dla jakiegoś przedsięwzięcia, czy decyzji. Podpowiada nam również, czy planowany wydatek – kupno domu, mieszkania, samochodu nie zrujnuje nas i czy to właśnie teraz jest najwłaściwszy na to okres. Odpowie nam również na pytanie, kiedy będzie najbardziej odpowiedni moment, by zawrzeć małżeństwo. Układ planet w tych kwestiach nie jest bez znaczenia. Wybierając sprzyjający nam układ „gwiazd” możemy być pewni, że podjęte decyzje będą słuszne i będziemy się nimi cieszyć przez długie lata, bo planety gwarantują nam powodzenie przedsięwzięcia.

Wskazuje nam również na elementy, które mają nas uchronić przed ewentualnym             niepowodzeniem. Tutaj niezwykle ważne jest położenie księżyca, bo to on właśnie             determinuje tego rodzaju sprawy.

6)     MEDYCZNA: To astrologia, która zajmuje się naszymi słabościami i mocnymi stronami. Pokazuje nam na jakie części ciała, czy organy mamy szczególnie zwrócić uwagę i o które trzeba dbać ze zdwojoną siłą. Wskazuje nam również mocne części naszego organizmu. Może nas ochronić przed przedwczesnymi zachorowaniami, znajduje rozwiązania. Ostrzega przed skłonnościami do chorób i określa jak bardzo jesteśmy na nie podatni. Przewidzi również różnego rodzaju fizyczne uszczerbki na zdrowiu, jak wypadek, złamania, wstrząśnienie mózgu.

7)     PROGNOSTYCZNA: To to, co nas najbardziej interesuje, czyli przyszłość. Odpowie nam na wszystkie pytania, które dotyczą naszego przyszłego życia, podejmowanych decyzji. Można ustalić ją na konkretny dzień, tydzień, miesiąc, rok, a nawet dekadę.

Trzeba sobie również uświadomić, że z punktu widzenia astrologii nie ma najmniejszego znaczenia kim jesteśmy, ale jakim człowiekiem jesteśmy. Gwiazdy nie interesuje, czy jesteś lekarzem, czy budowniczym, ale w jaki sposób wykonujesz swój zawód i czy jest on zgodny z Twoim profilem. Nie jest ważne, że jesteś mężem, ale jakim mężem jesteś. To właśnie dlatego nie są ważne pytania zaczynające się na „co”, ale na „jak”.

Serwis najlepszewrozby.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie.

OK, zamknij