Budowa i struktura Tarota

Talia Tarota składa się z 78 kart przedstawiającymi alegoryczne obrazy, opatrzone nazwami oraz numerami. Dzieli się ona na 22 karty nazwane Wielkimi Arkanami oraz na 56 kart wchodzących w skład Małych Arkanów.

Struktura kart opiera się na magicznej cyfrze 7. Każda seria Małych Arkanów zawiera po 14 kart (2×7), a Wielkie Arkana składają się z 21 kart (3×7) plus karta 0- Głupiec.

Wielkie Arkana uważane są za najważniejsze i to właśnie o nich mówi się, że osiadają magiczną moc. Symbolizują duchową drogę człowieka. Począwszy od karty Głupca, który jest numerem 0, poszukiwacz podąża za kartami poprzez kolejne stadia rozwoju aż do karty numer 21, jaką jest Świat.. Dlatego każda z 22 kart Wielkich Arkanów jest jedyna i niepowtarzalna. Arkana Wielkie zawierają silny przekaz kosmiczny i odnoszą się przede wszystkim do życia duchowego i psychicznego człowieka.

Małe Arkana posiadają bardziej skomplikowaną strukturę. 56 kart podzielonych jest na cztery grupy: Kije, Puchary, Miecze i Monety. Każda z grup zawiera kart od Asa (symbolizującego wartość 1) do 10 oraz figury: Króla, Królową, Rycerza oraz Waleta. W przeciwieństwie do Wielkich Arkanów, Arkana Małe dotyczą zwykle naszych codziennych trosk i problemów, a nie rozwoju duchowego.

Serwis najlepszewrozby.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie.

OK, zamknij